Politické a kulturní texty psány studenty pro širokou veřejnost.

Výsledky voleb

21. října 2017 v 23:44 | Nikol |  N O V I N K Y
Letošní volby, které se konaly po čtyřech letech, skončily tak, jak jsme všichni čekali. Vítězem je hnutí ANO. Zároveň však mnohým utvořil překvapený výraz ve tváři. Někteří zase tvrdí, že to bylo o prsa. Pokud jste ale nevolili, nestěžujte si.

Volby byly ukončeny ve dvě odpoledne. Letos se rozhodlo volit pět milionů obyvatelstva, což je o pár dprocent vyšší než v minulých volbách, které se konaly v roce 2013. V posledních týdnech každý občan vedl horlivou diskuzi na téma volby. Takové téma bylo populární i na středních školách. Studenti často debatovali o tom, koho půjdou volit. Většina tázaných studentů se rozhodovala mezi TOP 09, Pirátskou stranou, nebo mezi stranou ZELENÍ. Dále mezi stranami, které by nevolili, bylo hnutí ANO, SPD Tomia Okamury a KSČM. Tyto tři strany byly pro studenty, něco jako veřejný nepřítel. S programem a celkovou volební kampaní SPD, nebyli vůbec spokojeni a často ji kritizovali a označovali za xenofobní, rasistickou a extrémistickou. ANO, bylo pro studenty nesympatické, kvůli lídrovi Andreji Babišovi. KSČM studenti kritizovali za jejich minulost.

Já osobně jsem hledala pravicovou stranu. Opravdovou pravicovou stranu, nikoliv tu, která pochází z rozlomené pravice a nakonec se zařadí i pod levici. Dnešní sčítání hlasů bylo opravdu napínavé. O tom, kdo bude vítěz, jsme všichni věděli. Hnutí ANO, bylo jasným vítězem už v pátek, podle názorů voličů. Jak premiér Andrej Babiš povede náš stát, uvidíme v celých příštích čtyřech letech. Možná bude trestně stíhán, možná vláda padne a budou zahájeny předčasné volby. Co ale nemůžeme popřít je to, že za jeho vlády byla posílena česká koruna, snížena nezaměstnanost a stát zbohatl. To jsou pozitiva, ale jsou tu i negativa. Mezi ty, můžeme zařadit ovládání s médii, což je tisk (Mladá fronta) a televize (TV NOVA), tudíž cenzura. Zda nám hnutí ANO a ostatní strany uberou svobodu, můžeme jen debatovat.

Extrémistické hnutí SPD zase neustále opakuje, že zakáže islám v ČR a omezí diktát EU. To je naprosto nesplnitelné, a navíc nemůže zakázat náboženství. Uprchlíků v naší zemi je opravdu málo. Většinou se jedná o uprchlíky ze Sýrie, kde probíhá válka. Jsou to obyčejní lidé, kteří potřebují pomoc, ale jen díky tomu, že jsou spojování s Islámským státem, který provádí teroristické útoky, postaví na nich Tomio Okamura celou svoji kampaň. Terorismus v Evropě je několik let, teroristické útoky tu byly vždy, a ještě dlouho budou. Odehrávaly se i za studené války, kdy byla Evropa rozdělena na západ a východ, kdy nám v ČSSR o ničem takovém nikdo neřekl a spousta lidí to dodnes asi neví. Ke spoustě útoků, které se v posledních letech odehrají se většinou hlásí Islámský stát. Ten ale nemůže za všechny útoky. Většinou se k takovému činu rozhodnou i "obyčejní" lidé. A postavit na něčem takovém volební kampaň je hloupé. Pravda však je, že SPD skončilo na čtvrtém místě. SPD - Svoboda a přímá demokracie. Při dnešních volbách tato strana nechtěla do volební stáže pustit reportéry, vyhazovala je a musela zasahovat policie. To je asi ta jejich demokracie!

Co ale bylo opravdu překvapující, byl úspěch Pirátské strany. Ta, která získala v roce 2013 nad 5%, tentokrát obsadila třetí místo s necelými 11% a na poslední chvíli přeskočila SPD o pár procent. Na druhém místě je ODS. Největší šok byl, když TOP 09 hrozilo, že nezíská žádný mandát. Strana, u které většina studentů čekala minimálně 10%, bojovala o vstup do poslanecké sněmovny. Nakonec se to podařilo a Kalouskův projev sklidil velký potlesk.

I když většina voličů výsledky pobouřila, přece jen dopadly dobře. TOP 09 získala sedm mandátů, SPD, které mohlo získat třetí místo, skončilo na čtvrtém a ANO z 31%, kleslo na 29%. KSČM navíc získala nejmenší počet hlasů za celou jejich historii. To bylo asi pro mnohé také velkým překvapením. Komunisté se často drželi na třetím místě s 13%, letos ale skončili na 7%. Teď už jen zbývá otázka, kdo půjde s hnutím ANO do opozice. Pokud to nakonec dopadne, tak, jak jsme se obávali (ANO+SPD+KSČM), nastanou mračna a všude povane těžší vzduch.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erin Blood Moon Erin Blood Moon | Web | 21. října 2017 v 23:49 | Reagovat

Hodně šťestí s blog

2 Scottziday Scottziday | E-mail | 5. května 2018 v 13:16 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama